مخازن پلی اتیلن چیست؟

چیست؟ کاربرد و طرز کار مخزن پلی اتیلن (Polyethylene tanks) چگونه است؟
مخازن پلی اتیلن

  

کاربرد مخازن پلی اتیلن


 

کاربرد و عملکرد این نوع مخازن چگونه است؟تانکرهایی هستند سفید رنگ از جنس پلی اتیلن که برای بهبود کارایی به صورت چند لایه تولید میشوند.تانکرهای معمولا سفید که از جنس پلی اتیلن هستند و از این تانکرها معمولا برای بهبود کارایی به صورت چندین لایه استفاده و تولید میگردند. این تانکرهای سفید رنگ افقی تک یا چند لایه از جنس پلی اتیلن به صورت مخازنی خوابیده ساخته میشوند.
مخازنی که برای نگهداری آب با مواد پلی اتیلن ساخته می شوند و به صورت تک یا سه و چهار لایه هستند.لوله هایی که با قطر مخصوص به خود برای انتقال دادن آب ساخته می شوند. لوله 6 یا 125 میلی متر پلی hdpe آنها 280 میلیمتر است.استفاده از پمپ و این نوع مخزن برای افزایش فشار آبامروزه فشار آب منازل بسیار کم شده است و ما به دنبال راه حلی هستیم که این مشکل را حل کنیم. به همین منظور از پمپ و مخازن میتوان استفاده کرد . مخازنی که از جنس مواد پلاستیکی هستند که قیمت آنها نسبت به دیگر تانک ها به صرفه تر می باشد. تانک های پلاستیکی در حجم های 100 تا 20 هزار لیتر امروزه تولید می شود.
میتوانیم مخزن را مستقیم به لوله آب شهری متصل کنیم و پمپ را هم به مخزن متصل کرده . زمانیکه مخزن پر می گردد آب توسط پمپ به داخل ساختمان پمپاژ میگردد. پمپ های خانگی یک اینچ از نیم تا یک اسب قدرت پمپاژ دارند و میتوانند تا ارتفاع 70 متری آب را انتقال دهند. پمپ های صنعتی تا چند اینچ هستند و قدرت بالاتری دارند.

 


نصب پمپ و مخزن پلی اتیلن به منظور ذخیره و استفاده از آب

 

مخزن پلی اتیلن
مخزن پلی اتیلن


مخازن پلی اتیلن کاملا سطحی یکپارچه و بدون درز دارند و در مدلهای عمودی و افقی در بازار وجود دارند . در مخزن افقی 4 محل اتصال و در مخزن عمودی 8 محل برای نصب اتصلات وجود دارد.
درب این نوع مخازن متناسب با حجم طراحی شده است. شیارهایی که روی بدنه مخزن پلی اتیلن وجود دارد باعث قوی تر شدن این مخازن می شود. مخزن تک لایه برای نگهداری مواد سوختی ومخازن سه لایه به منظور نگهداری آب بدون تغییری درکیفیت آب ساخته می شوند. مخازن پلی اتیلن 4 لایه برای محافظت در برابر نور خورشید به داخل مخزن پلی اتیلن  ایجاد می شوند. مخازن چهار لایه پلی اتیلن دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.  

 

نکات ضروری جهت حمل نصب و نگهداری مخازن پلی اتیلن

 


مخزن را باید روی محلی کاملا تخت نصب کرد . در مکانی که کاملا در برابر آتش و گرما محافظت شده است. این مکان باید از نظر برخورد مخزن با اشیا نوک تیز یا داغ محافظت شده باشد. مخزن در زمان استفاده باید از الکتریسیته دور باشد و درب مخزن کاملا بسته باشد.  زمانیکه در حال جابجایی مخزن با اتوموبیل هستید باید کاملا دقت نمایید  و آرام رانندگی کنید. همچنین برای نصب این نوع از مخازن از مصالح کاملا ایمن و قوی استفاده کرده و اتصالات ورود و خروجی سیال حتما در محل روی مخزن نصب گردد.

 


محصولات تام تجهیزاسپادانا