سوله دست دوم چیست؟

سوله دست دوم
سوله دست دوم

این نوع، یکی از انواع سوله برای فروش در بازار است. بدین منظور، معمولا سوله های کارکرده را با رنگ زدن و بازسازی به خریداران ارائه می کنند. این نوع سوله هااز لحاظ قیمت، مقرون به صرفه است زیرا پس از استفاده از سوله می توان قطعاتش را از هم جدا کرده و دوباره برای استفاده مجدد سوله را سرهم بندی کرد. هم چنین در صورت نیاز می توان بعضی از قسمت هایش را با قطعات نو جایگزین کرد.

 

کاربردهای سوله دست دوم:

سوله کارکرده یا دمونتاژ را می توان در موارد زیر به کار برد:

  • میخواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید
  • کیفیت سوله زیاد اهمیتی نداشته باشد
  • سوله در منطقه آب و هوایی مناسب است و می توان از این نوع سوله استفاده کرد
  • مدت زمانی کمی بخواهید از سوله استفاده کنید
  • امکان تغییر مکان خط تولیدی در چند سال آینده وجود داشته باشد

در واقع سوله ی کارکرده یا سوله دست دوم، سوله ای است که در انباره های هر شرکت دپو و انبار شده و در موقع فروش دوباره سر هم بندی می شود.

 

 

سوله سازه‌ای است که عمدتا فلزی می باشد با یک سقف شیب‌دار که مشخصا بر اساس قوانینی طراحی  و ساخته می شود.

از این نوع سازه در کارخانه‌ها، اسکلت فلزی ساختمان، انبارها، مرغداری‌ها، آشیانه‌های هواپیما، تعمیرگاه‌ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی که با قاب‌هایی با دهانه یزرگ نیاز است استفاده می‌شود. به دلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون‌ها باید از تیرورق در پروفیل‌ های سوله استفاده کرد.

از سوله معمولا در ساخت کارخانجات، اسکلت فلزی ساختمان، انبار، مرکز های پرورش طیور، تعمیرگاه، سالن های ورزشی و .... استفاده می گردد که غالبا تیر ورق در ساخت پروفیل سوله استفاده می شود.

خصوصیات سوله

معمولا سوله سازی کاربردهای صنعتی دارد و با سازه فرق میکند که آن هم تفاوت در قاب ها می باشد. سوله معمولا دارای شیب می باشد . در سوله سازی بجای استفاده از پروفیل غالبا از تیر و ستون که به آن تیر ورق اطلاق می شود استفاده می گردد آن هم به خاطر بزرگ بودن سایز سوله می باشد.


محصولات تام تجهیزاسپادانا